ON AEG!

Tallinna Kossuliiga idee sündis noorte meeste tahtest muuta midagi, mis tundus ebaõige. Meil olid startides omad hirmud, kuid eesmärk oli lihtne – teha selline liiga, kus endal on hea osaleda ning pakkuda teistele kõike, mis ühe hea turniiri korraldusega kaasas käib. Suutsime ületada kõik oma seatud eesmärgid, mis Kossuliigaga startimisel oskasime prognoosida. Kuid nüüd on aeg ümber saanud ning aeg on lavalt maha astuda.
Oleme 14 hooaja vältel kohanud suurepäraseid inimesi, kes oma teadmiste ja oskustega on meid edasi aidanud. Täname kõiki meeskondi, kes Kossuliigas on kaasa löönud ning mänge teenindamas käinud laua- ja väljakukohtunikke! Eraldi suur tänu kõikidele sponsoritele ja toetajatele ning tiimide esindajatele, kes võtsid vaevaks oma meeskonna asju korraldada!


Kordi vähem värvikaid näited jääb meie teekonda meenutama ka negatiivses valguses, kui kohalik alaliit, kes soovis piirata meie edulugu, ähvardas läbi katuseraha kehtestamise ära keelata kohtunike vilistamise Kossuliigas. Jäi üle vaid imestada, kas selline tegevus on tõesti korvpalli pikaajalist arengut toetav? Aga ju õpiti siitki midagi. Olid ikka ajad!

Teekond on olnud arendav, sportlik ja põnev. 14 hooajaga on Kossuliigas platsil käinud koguni 3131 mängijat. See on number, mida uued tegijad võivad endale kontoriseinale kirjutada. Korvpalliliit on ellu kutsunud uue amatöörliiga. Ühtpidi kurb, et see neil 14 aastat aega võttis, teistpidi on tore see teatepulk neile nüüd tagasi anda. Kui jätta kõrvale meeste korvpalli kolm kõrgemat kohalikku liigat, saab olema suur vastutus amatöörmängijate ala juures hoidmine ning harrastajate arvu kasvatamine kasvõi poole väiksema numbrini eeltooduga võrreldes. Soovime jõudu ja jaksu ning loodame, et EKLi ellu kutsutud uus kontseptsioon elab ja särab. Lubame endale jätta ühiskondliku valvekoera rolli, kes julgeb laita, kui on põhjust ja pole kitsi kiitusega, kui see on ära teenitud. Ja kui peaks vajadus tekkima, oleme valmis sekkuma!

Kossuliiga lõpetab Tartu boheemlaste kuninga Artur Alliksaare sõnadega aastast 1964:
„Ei ole paremaid, halvemaid aegu.
On ainult hetk, milles viibime praegu.
Mis kord on alanud, lõppu sel pole.
Kestma jääb kaunis, kestma jääb kole.
Ei ole süngeid, ei naljakaid aegu.
Võrdsed on hetked, kõik nad on praegu."

Lisa kommentaar

Turvakood
Värskenda