Juhend 2017-2018

TURNIIRI JUHEND

2017-2018

Turniiri ja mängude üldinfo
Kodumängu eelist omav võistkond peab tagama mängu korralduse vastavalt turniiri üldjuhendile, käesolevale juhendile ning FIBA korvpallimäärustele. Meeskond peab omama ühevärvilisi nummerdatud (00-99) särke ning ühes toonis pükse, kodumeeskonnal soovituslikult hele või valge võistlusvorm. Kohustuslik on mängudes kasutada kogu hooaja vältel Spalding TF-1000 mängupalli. Turniiril toimuvate mängude algus ei tohi olla argipäeviti varem kui 17.45 ja mitte hiljem kui 21.15, nädalavahetustel mitte varem kui 12.00 ja mitte hiljem kui 20.00. Riiklikud pühad on mänguvabad. Kokkuleppel vastasvõistkonnaga on lubatud teha erandeid etteantud ajalimiitide osas.


BALLZY ELIITDIVISJON (registreerimisel ja üldjuhendis A-divisjon)

Põhiturniir

Põhiturniiril kohtuvad kõik võistkonnad kahel korral, võit annab tabelisse 2 punkti, kaotus 1 punkti ning loobumiskaotus 0 punkti. Võrdsete punktide korral vaadatakse esmalt omavahelist mängu, kolme või enama võistkonna puhul omavaheliste mängude võitude ja kaotuste suhet, nende võrdsuse korral omavaheliste mängude korvide vahet. Põhiturniiril mängib iga võistkond kuni 16 kohtumist. Põhiturniiri algus on 09. oktoober ja lõpptähtaeg on 18. märts.

Play-off

Play-off mängudele pääseb põhiturniiri 6 edukamat meeskonda. Play-offis kohtuvad meeskonnad 2 korda (kodus ja võõrsil) ning võitja selgub punktide summaarse liitmise teel. Teine kohtumine toimub kõrgemat paigutust omava meeskonna koduväljakul. Esimene või teine kohtumine võib jääda viiki. Juhul, kui teise kohtumise järgselt on punktiseis viigis, mängitakse lisaaeg. Põhiturniiri võitnud meeskond ja teise koha omanik saavad paigutuse otse poolfinaali (paigutused vastavalt nr 1 ja nr 2). Play-offi esimese ringi tähtaeg on 08. aprill (6 vs 3 ja 3 vs 6; 5 vs 4 ja 4 vs 5) ja poolfinaalide tähtaeg on 22. aprill.
Kaotajad mängivad välja kõik kohad. Toimub samuti play-off süsteemis üks kohtumine, kõrgemat play-offi paigutust omava meeskonna kodusaalis.
Play-offist välja jäänud võistkondadest moodustakse eraldi alagrupp, selgitamaks välja turniiri lõppkohad 7.-9. Põhiturniiri mänge kohamängude kaasa ei võeta.
Finaalipäev
Finaalipäeva (Ballzy eliitdivisjoni finaalkohtumine ning 3. koha kohtumine) korraldab oma kuludega Tallinna Kossuliiga.

SPALDING DIVISJON (registreerimisel ja üldjuhendis B-divisjon)

Alagrupiturniir

Alagrupiturniiril jaotatakse meeskonnad kolme alagruppi, igas alagrupis kuni 9 võistkonda. Alagrupis kohtuvad võistkonnad ühel korral, võit annab tabelisse 2 punkti, kaotus 1 punkti ning loobumiskaotus 0 punkti. Võrdsete punktide korral vaadatakse esmalt omavahelist mängu, kolme või enama võistkonna puhul omavaheliste mängude võitude ja kaotuste suhet, nende võrdsuse korral omavaheliste mängude korvide vahet. Alagrupiturniiril mängib iga võistkond kuni 8 kohtumist. Alagrupiturniiri mängud algavad 09. oktoobril ja lõppevad 17. detsembril.

Vahegrupp
A-, B- ja C-vahegrupis osaleb kuni 9. võistkonda. A-vahegrupi moodustavad igas alagrupis 1.-3. koha saavutanud meeskonnad, B-vahegrupi moodustavad igas alagrupis 4.-6. koha saavutanud meeskonnad ning C-vahegrupi moodustavad igas alagrupis 7.-9. koha saavutanud meeskonnad. Vahegrupis kohtuvad kõik meeskonnad samuti ühel korral (võit annab tabelisse 2 punkti, kaotus 1 punkti ning loobumiskaotus 0 punkti), mille põhjal selgub meeskondade paigutus play-off mängudeks. A-vahegrupi meeskonnad saavad paigutuse play-offi mängudele vastavalt oma kohale vahegrupis (play-off kohad 1-9), B-vahegrupi meeskonnad saavad paigutuse play-offi mängudele vastavalt oma kohale vahegrupis (play-off kohad 10-18), C-vahegrupist saavad play-off mängudele kohad 1-4 (C1 omab play-off paigutust nr 19, C2 omab play-off paigutus nr 20 jne). Vahegrupis mängib iga võistkond kuni 6 kohtumist. Alagrupiturniiri omavahelised mängud võetakse vahegruppi kaasa. Vahegrupi mängude algus on 08. jaanuar ja lõpptähtaeg on 25. veebruar.

Play-off ja kohamängud

Play-off mängudele pääsevad 22 edukamat meeskonda. Play-offi igas ringis kohtuvad meeskonnad 2 korda (kodus ja võõrsil) ning võitja selgub punktide summaarse liitmise teel. Teine kohtumine toimub kõrgemat paigutust omava meeskonna koduväljakul ning esimene või teine kohtumine võib jääda viiki. Juhul, kui teise kohtumise järgselt on punktiseis viigis, mängitakse lisaaeg.
Play-offi esimese ringi (1/22) tähtaeg on 18. märts, teise ringi (1/16) tähtaeg on 01. aprill, kolmanda ringi tähtaeg (1/8) on 15.aprill ja poolfinaalide tähtaeg on 06. mai.
Kaotajad mängivad välja kõik kohad. Toimub samuti play-off süsteemis üks kohtumine, kõrgemat play-offi paigutust omava meeskonna kodusaalis.
C-vahegrupis 5-8 koha saavutanud meeskondadest moodustakse eraldi alagrupp, kus kohtuvad kõik ühel korral, selgitamaks välja turniiri lõppkohad 23-26. Vahegrupi mänge kohamängudele kaasa ei võeta.

Finaalipäev

Finaalipäeva (Spalding divisjoni finaalkohtumine ning 3.koha kohtumine) korraldab oma kuludega Tallinna Kossuliiga.

C-DIVISJON (Kossuliiga kutsetega)

Alagrupiturniir

Alagrupiturniiril jaotatakse meeskonnad kahte alagruppi. Alagrupis kohtuvad võistkonnad ühel korral, võit annab tabelisse 2 punkti, kaotus 1 punkti ning loobumiskaotus 0 punkti. Võrdsete punktide korral vaadatakse esmalt omavahelist mängu, kolme või enama võistkonna puhul omavaheliste mängude võitude ja kaotuste suhet, nende võrdsuse korral omavaheliste mängude korvide vahet. Alagrupiturniiril mängib iga võistkond kuni 7 kohtumist. Alagrupiturniiri mängud algavad 09. oktoobril ja lõppevad 03. detsembril.

Vahegrupp
A- ja B-vahegrupis osaleb mõlemas 8 võistkonda. A-vahegrupi moodustavad alagrupis 1.-4. koha saavutanud meeskonnad, B-vahegrupi moodustavad mõlemas alagrupis 5.-8. koha saavutanud meeskonnad. Vahegrupis kohtuvad kõik meeskonnad samuti ühel korral (võit annab tabelisse 2 punkti, kaotus 1 punkti ning loobumiskaotus 0 punkti), mille põhjal selgub meeskondade paigutus play-off mängudeks. A-vahegrupi meeskonnad saavad paigutuse play-offi mängudele vastavalt oma kohale vahegrupis (play-off kohad 1-8), B-vahegrupist saavad play-off mängudele kohad 1-4 (B1 omab play-off paigutust nr 9, B2 omab play-off paigutus nr 10 jne). Vahegrupis mängib iga võistkond kuni 7 kohtumist. Alagrupiturniiri mänge vahegruppi kaasa ei võeta. Vahegrupi mängude algus on 11. detsember ja lõpptähtaeg on 25. veebruar.

Play-off

Play-off mängudele pääseb põhiturniiri 12 edukamat meeskonda. Play-offis kohtuvad meeskonnad 2 korda (kodus ja võõrsil) ning võitja selgub punktide summaarse liitmise teel. Teine kohtumine toimub kõrgemat paigutust omava meeskonna koduväljakul. Esimene või teine kohtumine võib jääda viiki. Juhul, kui teise kohtumise järgselt on punktiseis viigis, mängitakse lisaaeg.

Play-offi esimese ringi (1/12) tähtaeg on 18. märts, teise ringi (1/8) tähtaeg on 01. aprill ning poolfinaalide tähtaeg on 22. aprill.
Kaotajad mängivad välja kõik kohad. Toimub samuti play-off süsteemis üks kohtumine, kõrgemat play-offi paigutust omava meeskonna kodusaalis.
B-vahegrupis 5-8 koha saavutanud meeskondadest moodustakse eraldi alagrupp, kus kohtuvad kõik ühel korral, selgitamaks välja turniiri lõppkohad 13-16. Vahegrupi mänge kohamängudele kaasa ei võeta.

Finaalipäev

Finaalipäeva (C-divisjoni finaalkohtumine ning 3.koha kohtumine) korraldab oma kuludega Tallinna Kossuliiga.

Mängugraafik ja tulemuste kajastamine
Mängugraafikust kinnipidamine on kohustuslik. Mäng peab olema läbi viidud hiljemalt kalendris toodud päeval. Kodumeeskond on kohustatud kokkulepitud mängude info edastama korraldajatele mängugraafikusse sisestamiseks hiljemalt 2 päeva enne kohtumise toimumist aadressile See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Mängugraafikust hilisema kokkuleppe korral tuleb sellest eelnevalt teavitada Kossuliigat aadressile See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. , arvestades asjaolu, et edasilükatud mäng ei tohi segada kummagi osapoole järgmiste voorude kohtumiste toimumisaegu. Sihilikult mängugraafikuga viivitav või graafikut eirav meeskond eemaldatakse turniirilt, võistkonna osalustasu tagastamisele ei kuulu.

Mängu protokoll tuleb edastada skanneeritult aadressile See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.. Skanneeritud mänguprotokoll tuleb saata hiljemalt 2 päeva jooksul peale mängu toimumist. Tulemus kantakse turniiritabelisse peale mänguprotokolli saabumist. Mängijate statistika arvutatakse ja sisestatakse peale protokolli saatmist Kossuliiga korraldusmeeskonna poolt.

NB! BALLZY ELIITDIVISJONI play-offis on kohustatud kodumeeskond mängu info edastama korraldajatele aadressile See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. mängugraafikusse sisestamiseks ja väljakukohtunike määramiseks hiljemalt 4 päeva enne kohtumise toimumist.

Mängijad
Võistkond omab õigust lisada oma meeskonda mängijaid kuni 31.01.2018, sealjuures ei tohi ühe võistkonna rivistuses olla registreeritud rohkem kui 20 mängijat. Registreeritud võistkondade koosseisud avaldatakse Kossuliiga koduleheküljel. Alates 04.10.2017 kuni 31.01.2018 lisatud mängijatele rakendatakse registreerimistasu 20 eurot mängija kohta ning lisatud mängijat tohib kohtumistes kasutada peale registreerimistasu laekumist ning Liiga poolset epostiga saadetud kinnitust. Iga mängija tohib olla registreeritud ja osaleda turniiril vaid ühes divisjonis ning ühe meeskonna koosseisus. Mängijal on õigus hooaja jooksul esitada Liigale ühe korra üleminekuavaldus ehk vahetada meeskonda, muudatused lubatud kuni 31.01.2018. Play-offis osalemiseks peab mängija olema põhiturniiril osalenud minimaalselt ühes kohtumises (alagrupimängud ja vahegrupimängud). Ühes mängus on lubatud kasutada maksimaalselt 12 mängijat.

Ballzy eliitdivisjonis ühe võistkonna rivistuses tohib osaleda kuni kaks 2017/2018 Eesti MV Saku I liigas registreeritud ning mängudes osalenud mängijat, 2017/2018 hooajal Eesti MV Alexela Meistriliigas pallivate mängijate osalemine on keelatud.

Spalding divisjonis on 2016/2017 ja 2017/2018 hooajal Eesti MV Alexela Meistriliigas ja Eesti MV Saku I-liigas pallivate mängijate osalemine keelatud. B-divisjoni ühe võistkonna rivistuses tohib osaleda kuni kaks 2017/2018 Eesti MV Saku II liigas registreeritud ning mängudes osalenud mängijat.

C-divisjonis on 2016/2017 ja 2017/2018 hooajal Eesti MV Alexela Meistriliigas, Eesti MV Saku I-liigas ja Eesti MV Saku II-liigas pallivate mängijate osalemine keelatud.

Korraldajatel on õigus piirangut rikkunud võistkond turniirilt eemaldada, võistkonna osalustasu tagastamisele ei kuulu. Korraldajal on õigus mängus diskvalifitseeriva vea saanud mängija või füüsilise kakluse korraldanud mängija/võistkond turniirilt eemaldada. Mängijad ei tohi kanda esemeid, mis võivad vigastada või ohustada kaasmängijaid.

Kohtunikud

Mänguvoorus koduväljaku eelist omav võistkond kindlustab mängu läbiviimiseks väljaku, tasustab sekretariaadi ja ühe väljakukohtuniku. Teisena asetatud võistkond kindlustab ja tasustab teise väljakukohtuniku. Mängudes tohib kasutada ainult Liiga kodulehel avaldatud väljakukohtunike nimistus olevaid vilemehi. Soovituslik on kasutada kohtumistes kahte lauakohtuniku. Erandina määrab Liiga Ballzy eliitdivisjoni play-offides kohtumistele väljakukohtunikud, tasustamine toimub jätkuvalt võistkondade poolt. Kõik tasud mängu teenindavatele kohtunikele tuleb tasuda enne kohtumise algust. Finaalipäeval aset leidvate medalimängude kõik kohtunikukulud on Liiga kanda. Kohtuniku puudumisel on vastasvõistkonnal õigus mängust keelduda ja ilma kohtunikuta võistkonnale arvestatakse kaotus 0 : 20. Prioriteediks on kohtumise toimumine. Väljakukohtuniku puudumine toob võistkonnale kaasa rahalise trahvi summas 50 eurot juhtumi kohta. Mängu läbiviimisest loobumine või kokkulepitud kohtumisele mitteilmumine, mille tulemusena märgitakse loobunud/mitteilmunud meeskonnale tabelisse kaotus 0:20, toob kaasa rahalise trahvi summas 50 eurot juhtumi kohta.

Väljak
Osalevatel meeskondadel peab olema võimalus pidada kodumänge Tallinnas, Harju maakonna piirides või Kohila ning Rapla valla territooriumil. Väljak peab olema normaalmõõtmetega, st otsajoonega paralleelselt peab olema võimalik sooritada 3-punkti viset. Elektroonilise tabloo ja 24-sekundi tabloo olemasolu on soovituslik. Kohustuslik on omada mängul vähemalt lauatablood.

Lisainfo
Tallinna Kossuliiga omab õigust muuta kehtivat turniirisüsteemi, kui turniiril osalev võistkond omab võlgnevusi korraldajate ees. Arvel näidatud tähtajaks tasumata turniiri osavõtumaks toob kaasa peale vastavasisulise hoiatuse saatmist automaatse eemaldamise turniirilt.

Korraldajal on õigus eemaldada turniirilt kahte 0:20 skoori omav meeskond.
Kossuliiga ei vastuta turniiril mängijate tervisliku seisundi ning vigastuste eest.
Ametlik protest peab olema põhjendatud, kooskõlas käesoleva juhendi ja FIBA korvpallimäärustega ning tuleb esitada e-posti teel See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. hiljemalt 2 tööpäeva jooksul protesti aluseks oleva juhtumi toimumisest. Ametliku protesti esitamiseks tuleb tasudatagatissumma 100 eurot. Protesti rahuldamata jätmise korral tagatissumma tagastamise ei kuulu.

Liiga korraldaja lahendab kõik juhendis määratlemata küsimused ning fikseerib vajalikud muudatused eraldi juhendi bülletäänidena. Infopäringud ja täpsustused tuleb esitada kirjalikult aadressile See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.


Tallinna Kossuliiga korraldusmeeskond

Turniiri juhend kinnitatud 03.10.2017