Juhend 2018-2019

TURNIIRI JUHEND

2018-2019

Turniiri ja mängude üldinfo


Kodumängu eelist omav võistkond peab tagama mängu korralduse vastavalt turniiri üldjuhendile, käesolevale juhendile ning FIBA korvpallimäärustele. Meeskond peab omama ühevärvilisi nummerdatud (00-99) särke ning ühes toonis pükse, kodumeeskonnal soovituslikult hele või valge võistlusvorm. Kohustuslik on mängudes kasutada kogu hooaja vältel Spalding TF-1000 mängupalli. Turniiril toimuvate mängude algus ei tohi olla argipäeviti varem kui 17.45 ja mitte hiljem kui 21.15, nädalavahetustel mitte varem kui 12.00 ja mitte hiljem kui 20.00. Riiklikud pühad on mänguvabad. Kokkuleppel vastasvõistkonnaga on lubatud teha erandeid etteantud ajalimiitide osas. 

BALLZY ELIITDIVISJON

Alagrupiturniir

Alagrupiturniiri mängivad Ballzy Eliitdivisjoni ja Spalding divisjoni meeskonnad ühistes alagruppides. Igas ühendatud alagrupis mängib kuni 9 meeskonda. Alagrupiturniiril kohtuvad võistkonnad ühel korral, võit annab tabelisse 2 punkti, kaotus 1 punkti ning loobumiskaotus 0 punkti. Võrdsete punktide korral vaadatakse esmalt omavahelist mängu, kolme või enama võistkonna puhul omavaheliste mängude võitude ja kaotuste suhet, nende võrdsuse korral omavaheliste mängude korvide vahet. Alagrupiturniiril mängib iga võistkond kuni 8 kohtumist. Alagrupiturniiri mängud algavad 08. oktoobril ja lõppevad 16. detsembril.


Vahegrupp


Vahegruppides mängivad Ballzy Eliitdivisjoni ja Spalding divisjoni meeskonnad ühistes vahegruppides. Igas vahegrupis osaleb kuni 9 võistkonda. A-vahegrupi moodustavad alagrupis 1.-3. koha saavutanud meeskonnad, B-vahegrupi moodustavad alagrupis 4.-6. koha saavutanud meeskonnad ning C-vahegrupi moodustavad alagrupis 7.-9. koha saavutanud meeskonnad.  Vahegrupis kohtuvad kõik meeskonnad samuti ühel korral (võit annab tabelisse 2 punkti, kaotus 1 punkti ning loobumiskaotus 0 punkti), mille põhjal selgub meeskondade paigutus play-off mängudeks.
A-vahegrupi meeskonnad saavad paigutuse play-offi mängudele vastavalt oma divisjonile ning kohale vahegrupis (divisjonipõhiselt play-off kohad 1-9), B-vahegrupi meeskonnad saavad paigutuse play-offi mängudele vastavalt oma divisjonile ning kohale vahegrupis ning C-vahegrupist pääsevad play-off mängudele kohad 1-3 (vastavalt oma divisjonile ning kohale vahegrupis. Vahegrupis mängib iga võistkond kuni 6 kohtumist. Alagrupiturniiril peetud omavahelised mängud võetakse vahegruppi kaasa. Vahegrupi mängude algus on 07. jaanuar ja lõpptähtaeg on 3. märts. 

Ballzy Eliitdivisjoni play-off ja finaalipäev

Play-off mängudele pääseb põhiturniiri 4 edukamat meeskonda. Poolfinaalides kohtuvad meeskonnad kuni 3 korda (kodus ja võõrsil), mängitakse kahe võiduni. Poolfinaalide tähtajad on 17. märts, 24. märts ja vajadusel 31. märts. Finaalipäeva (Ballzy eliitdivisjoni finaalkohtumine ning 3. koha kohtumine) korraldab oma kuludega Tallinna Kossuliiga. Planeeritud finaalipäev toimub aprillis nädalal nr 14.

SPALDING DIVISJON 

Alagrupiturniir

Alagrupiturniiri mängivad Spalding divisjoni ja Ballzy Eliitdivisjoni meeskonnad ühistes alagruppides. Igas ühendatud alagrupis mängib kuni 9 meeskonda. Alagrupiturniiril kohtuvad võistkonnad ühel korral, võit annab tabelisse 2 punkti, kaotus 1 punkti ning loobumiskaotus 0 punkti. Võrdsete punktide korral vaadatakse esmalt omavahelist mängu, kolme või enama võistkonna puhul omavaheliste mängude võitude ja kaotuste suhet, nende võrdsuse korral omavaheliste mängude korvide vahet. Alagrupiturniiril mängib iga võistkond kuni 8 kohtumist. Alagrupiturniiri mängud algavad 08. oktoobril ja lõppevad 16. detsembril.


Vahegrupp
Vahegruppides mängivad Spalding divisjoni ja Ballzy Eliitdivisjoni meeskonnad ühistes vahegruppides. Igas vahegrupis osaleb kuni 9 võistkonda. A-vahegrupi moodustavad alagrupis 1.-3. koha saavutanud meeskonnad, B-vahegrupi moodustavad alagrupis 4.-6. koha saavutanud meeskonnad ning C-vahegrupi moodustavad alagrupis 7.-9. koha saavutanud meeskonnad. Vahegrupis kohtuvad kõik meeskonnad samuti ühel korral (võit annab tabelisse 2 punkti, kaotus 1 punkti ning loobumiskaotus 0 punkti), mille põhjal selgub meeskondade paigutus play-off mängudeks.
A-vahegrupi meeskonnad saavad paigutuse play-offi mängudele vastavalt oma divisjonile ning kohale vahegrupis (divisjonipõhiselt play-off kohad 1-9), B-vahegrupi meeskonnad saavad paigutuse play-offi mängudele vastavalt oma divisjonile ning kohale vahegrupis ning C-vahegrupist pääsevad play-off mängudele kohad 1-3 (vastavalt oma divisjonile ning kohale vahegrupis. Vahegrupis mängib iga võistkond kuni 6 kohtumist. Alagrupiturniiril peetud omavahelised mängud võetakse vahegruppi kaasa. Vahegrupi mängude algus on 07. jaanuar ja lõpptähtaeg on 3. märts.

Spalding divisjoni play-off ja kohamängud

Play-off mängudele pääsevad 16 edukamat meeskonda. Play-offi igas ringis kohtuvad meeskonnad 2 korda (kodus ja võõrsil) ning võitja selgub punktide summaarse liitmise teel. Teine kohtumine toimub kõrgemat paigutust omava meeskonna koduväljakul ning esimene või teine kohtumine võib jääda viiki. Juhul, kui teise kohtumise järgselt on punktiseis viigis, mängitakse lisaaeg. 
Play-offi esimese ringi (1/16) tähtaeg on 24. märts, teise ringi (1/8) tähtaeg on 07. aprill ja poolfinaalide tähtaeg on 21. aprill. 
Kaotajad mängivad välja kõik kohad. Toimub samuti play-off süsteemis üks kohtumine, kõrgemat play-offi paigutust omava meeskonna kodusaalis. 
C-vahegrupist play-offi mittejõudnud meeskondadest moodustakse eraldi alagrupp, kus kohtuvad kõik ühel korral, selgitamaks välja turniiri lõppkohad 17-22. Vahegrupi mänge kohamängudele kaasa ei võeta. 

Finaalipäev

Finaalipäeva (Spalding divisjoni finaalkohtumine ning 3.koha kohtumine) korraldab oma kuludega Tallinna Kossuliiga. Planeeritud finaalipäev toimub aprillis nädalal nr 17.

C-DIVISJON (Kossuliiga kutsetega)

Alagrupiturniir

Alagrupiturniiril kohtuvad võistkonnad ühel korral, võit annab tabelisse 2 punkti, kaotus 1 punkti ning loobumiskaotus 0 punkti. Võrdsete punktide korral vaadatakse esmalt omavahelist mängu, kolme või enama võistkonna puhul omavaheliste mängude võitude ja kaotuste suhet, nende võrdsuse korral omavaheliste mängude korvide vahet. Alagrupiturniiril mängib iga võistkond kuni 10 kohtumist. Alagrupiturniiri mängud algavad 08. oktoobril ja lõppevad 20. jaanuaril.


Vahegrupp


A- ja B-vahegrupis osaleb mõlemas kuni 6 võistkonda. A-vahegrupi moodustavad alagrupis 1.-5. koha saavutanud meeskonnad, B-vahegrupi moodustavad alagrupis 6.-11. koha saavutanud meeskonnad. Vahegrupis kohtuvad kõik meeskonnad samuti ühel korral (võit annab tabelisse 2 punkti, kaotus 1 punkti ning loobumiskaotus 0 punkti), mille põhjal selgub meeskondade paigutus play-off mängudeks. A-vahegrupi meeskonnad saavad paigutuse play-offi mängudele vastavalt oma kohale vahegrupis (play-off kohad 1-5), B-vahegrupist saavad play-off mängudele kohad 1-3 (B1 omab play-off paigutust nr 6, B2 omab play-off paigutust nr 7, B3 omab play-off paigutust nr 8). Vahegrupis mängib iga võistkond kuni 5 kohtumist. Alagrupiturniiril peetud omavahelised mängud võetakse vahegruppi kaasa. Vahegrupi mängude algus on 28. jaanuar ja lõpptähtaeg on 10. märts.

Play-off

Play-off mängudele pääseb põhiturniiri 8 edukamat meeskonda. Play-offis kohtuvad meeskonnad 2 korda (kodus ja võõrsil) ning võitja selgub punktide summaarse liitmise teel. Teine kohtumine toimub kõrgemat paigutust omava meeskonna koduväljakul. Esimene või teine kohtumine võib jääda viiki. Juhul, kui teise kohtumise järgselt on punktiseis viigis, mängitakse lisaaeg. 

Play-offi esimese ringi (1/8) tähtaeg on 31. märts ning poolfinaalide tähtaeg on 21. aprill. 
Kaotajad mängivad välja kõik kohad. Toimub samuti play-off süsteemis üks kohtumine, kõrgemat play-offi paigutust omava meeskonna kodusaalis. 
B-vahegrupis 4-6 koha saavutanud meeskondadest moodustakse eraldi alagrupp, kus meeskonnad kohtuvad kõik ühel korral, selgitamaks välja turniiri lõppkohad 9-11. Vahegrupi mänge kohamängudele kaasa ei võeta.

Finaalipäev

Finaalipäeva (C-divisjoni finaalkohtumine ning 3.koha kohtumine) korraldab oma kuludega Tallinna Kossuliiga. 

Mängugraafik ja tulemuste kajastamine 


Mängugraafikust kinnipidamine on kohustuslik. Mäng peab olema läbi viidud hiljemalt kalendris toodud päeval. Kodumeeskond on kohustatud kokkulepitud mängude info edastama korraldajatele mängugraafikusse sisestamiseks hiljemalt 2 päeva enne kohtumise toimumist aadressile See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Mängugraafikust hilisema kokkuleppe korral tuleb sellest eelnevalt teavitada Kossuliigat aadressile See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud., arvestades asjaolu, et edasilükatud mäng ei tohi segada kummagi osapoole järgmiste voorude kohtumiste toimumisaegu. Sihilikult mängugraafikuga viivitav või graafikut eirav meeskond eemaldatakse turniirilt, võistkonna osalustasu tagastamisele ei kuulu.

Mängu protokoll tuleb edastada skanneeritult aadressile See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.. Skanneeritud mänguprotokoll tuleb saata hiljemalt 2 päeva jooksul peale mängu toimumist. Tulemus kantakse turniiritabelisse peale mänguprotokolli saabumist. Mängijate statistika arvutatakse ja sisestatakse peale protokolli saatmist Kossuliiga korraldusmeeskonna poolt.

Mängijad


Võistkond omab õigust lisada oma meeskonda mängijaid kuni 31.01.2019, sealjuures ei tohi ühe võistkonna rivistuses olla registreeritud rohkem kui 20 mängijat. Registreeritud võistkondade koosseisud avaldatakse Kossuliiga koduleheküljel. Alates 02.10.2018 kuni 31.01.2019 lisatud mängijatele rakendatakse registreerimistasu 20 eurot mängija kohta ning lisatud mängijat tohib kohtumistes kasutada peale registreerimistasu laekumist ning Liiga poolset epostiga saadetud kinnitust. Iga mängija tohib olla registreeritud ja osaleda turniiril vaid ühes divisjonis ning ühe meeskonna koosseisus. Mängijal on õigus hooaja jooksul esitada Liigale ühe korra üleminekuavaldus ehk vahetada meeskonda, muudatused lubatud kuni 31.01.2019. Play-offis osalemiseks peab mängija olema põhiturniiril osalenud minimaalselt ühes kohtumises (alagrupimängud ja vahegrupimängud). Ühes mängus on lubatud kasutada maksimaalselt 12 mängijat. 

Ballzy Eliitdivisjonisühe võistkonna rivistuses tohib osaleda kuni kaks 2018/2019 Eesti MV Saku I liigas registreeritud ning mängudes osalenud mängijat, 2018/2019 hooajal Eesti MV Alexela Meistriliigas pallivate mängijate osalemine on keelatud. 

Spalding divisjonison 2017/2018 ja 2018/2019 hooajal Eesti MV Alexela Meistriliigas ja Eesti MV Saku I-liigas pallivate mängijate osalemine keelatud. Spalding-divisjonis tohib osaleda kuni kaks 2018/2019 Eesti MV Saku II liigas registreeritud ning mängudes osalenud mängijat. 

C-divisjonison 2017/2018 ja 2018/2019 hooajal Eesti MV Alexela Meistriliigas, Eesti MV Saku I-liigas ja Eesti MV Saku II-liigas pallivate mängijate osalemine keelatud.

Korraldajatel on õigus piirangut rikkunud võistkond turniirilt eemaldada, võistkonna osalustasu tagastamisele ei kuulu. Korraldajal on õigus mängus diskvalifitseeriva vea saanud mängija või füüsilise kakluse korraldanud mängija/võistkond turniirilt eemaldada. Mängijad ei tohi kanda esemeid, mis võivad vigastada või ohustada kaasmängijaid. 

Kohtunikud

Mänguvoorus koduväljaku eelist omav võistkond kindlustab mängu läbiviimiseks väljaku, tasustab sekretariaadi ja ühe väljakukohtuniku. Teisena asetatud võistkond kindlustab ja tasustab teise väljakukohtuniku. Mängudes tohib kasutada ainult Liiga kodulehel avaldatud väljakukohtunike nimistus olevaid vilemehi. Soovituslik on kasutada kohtumistes kahte lauakohtuniku. Kõik tasud mängu teenindavatele kohtunikele tuleb tasuda enne kohtumise algust. Finaalipäeval aset leidvate medalimängude kõik kohtunikukulud on Liiga kanda. Kohtuniku puudumisel on vastasvõistkonnal õigus mängust keelduda ja ilma kohtunikuta võistkonnale arvestatakse kaotus 0 : 20. Prioriteediks on kohtumise toimumine. Väljakukohtuniku puudumine toob võistkonnale kaasa rahalise trahvi summas 50 eurot juhtumi kohta. Mängu läbiviimisest loobumine või kokkulepitud kohtumisele mitteilmumine, mille tulemusena märgitakse loobunud/mitteilmunud meeskonnale tabelisse kaotus 0:20, toob kaasa rahalise trahvi summas 50 eurot juhtumi kohta.

 

Väljak


Osalevatel meeskondadel peab olema võimalus pidada kodumänge Tallinnas, Harju maakonna piirides või Kohila ning Rapla valla territooriumil. Väljak peab olema normaalmõõtmetega, st otsajoonega paralleelselt peab olema võimalik sooritada 3-punkti viset. Elektroonilise tabloo ja 24-sekundi tabloo olemasolu on soovituslik. Kohustuslik on omada mängul vähemalt lauatablood. 

Lisainfo


Tallinna Kossuliiga omab õigust muuta kehtivat turniirisüsteemi, kui turniiril osalev võistkond omab võlgnevusi korraldajate ees. Arvel näidatud tähtajaks tasumata turniiri osavõtumaks toob kaasa peale vastavasisulise hoiatuse saatmist automaatse eemaldamise turniirilt. 

Korraldajal on õigus eemaldada turniirilt kahte 0:20 skoori omav meeskond. 
Kossuliiga ei vastuta turniiril mängijate tervisliku seisundi ning vigastuste eest. 
Ametlik protest peab olema põhjendatud, kooskõlas käesoleva juhendi ja FIBA korvpallimäärustega ning tuleb esitada e-posti teel See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.hiljemalt 2 tööpäeva jooksul protesti aluseks oleva juhtumi toimumisest. Ametliku protesti esitamiseks tuleb tasudatagatissumma 100 eurot. Protesti rahuldamata jätmise korral tagatissumma tagastamise ei kuulu. 

Liiga korraldaja lahendab kõik juhendis määratlemata küsimused ning fikseerib vajalikud muudatused eraldi juhendi bülletäänidena. Infopäringud ja täpsustused tuleb esitada kirjalikult aadressileSee e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.


Tallinna Kossuliiga korraldusmeeskond

Turniiri juhend kinnitatud 01.10.2018
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.