Juhend

Tallinna Kossuliiga 2006-2007

Turniiri juhend 

Turniiri ja mängude üldinfo

Kodumängu eelist omav võistkond peab tagama mängu korralduse vastavalt juhendile ning FIBA korvpallimäärustele. Meeskond peab omama ühevärvilisi nummerdatud (1-99) särke, kodumeeskonnal soovituslikult hele või valge võistlusvorm. Mängus osalevad meeskonnad peavad tagama mänguks vähemalt kaks mängukõlbulikku palli.

Turniiril toimuvate mängude algus ei tohi olla argipäeviti varem kui 18:00 ja mitte hiljem kui 21:00, nädalavahetustel mitte varem kui 12:00 ja mitte hiljem kui 20:00. Kokkuleppel vastasvõistkonnaga on lubatud teha erandeid etteantud ajalimiitide osas.

Põhiturniir

Põhiturniiril jaotatakse meeskonnad 3 alagruppi. Meeskondade loosimine toimub 13.10.2006. Alagrupis kohtuvad võistkonnad ühel korral, võit annab tabelisse 2, kaotus 1 punkti. Alagruppide neli paremat meeskonda moodustavad A vahegrupi ja alagrupiturniiril kohad 5-8 saavutanud võistkonnad moodustavad B vahegrupi. Alagrupiturniiri mängud lähevad vaheturniirile kaasa. Alagrupiturniiri algus on 23. oktoober ja lõpptähtaeg on 10. detsember.

Vahegrupp

Vahegrupis kohtuvad kõik meeskonnad samuti ühel korral (võit annab tabelisse 2, kaotus 1 punkti), mille põhjal selgub meeskondade paigutus play-off mängudeks. A vahegrupi meeskonnad saavad otse paigutuse play-offi vastavalt oma kohale A vahegrupis. Lisaks saavad B vahegrupi 4 paremat samuti koha play-off mängudele kohtadele vastavalt 13-16. Vahegrupi mängud algavad 08. jaanuar ja lõppevad 04. märts.

Play-off ja kohamängud

Play-offi esimeses ringis toimub üks kohtumine, kõrgemat play-offi paigutust omava meeskonna kodusaalis. Play-offi esimese ringi tähtaeg 18. märts.

Kaheksa parema hulgas ja poolfinaalis kohtuvad meeskonnad 2 korda (kodus ja võõrsil) ning võitja selgub punktide summaarse liitmise teel. Esimene kohtumine võib jääda viiki. Teise kohtumise samuti viigiga lõppemise korral mängitakse lisaaeg, kuni võitja selgumiseni. Play-offi teise ringi tähtaeg on 01.aprill ja poolfinaalide tähtaeg on 15. aprill.

Kaotajad 16 parema hulgas mängivad välja kõik kohad.  Toimub samuti play-off süsteemis üks kohtumine, kõrgemat play-offi paigutust omava meeskonna kodusaalis. Tähtaeg 08.aprill.

Finaalipäeva (finaal ning 3-koha kohtumine) korraldab oma kuludega Tallinna Kossuliiga.

Mängugraafik ja tulemuste kajastamine

Mängugraafikust kinnipidamine on kohustuslik. Mäng peab olema läbi viidud hiljemalt kalendris toodud päeval. Mängugraafikust hilisema kokkuleppe korral tuleb sellest eelnevalt teavitada Kossuliigat aadressile See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud., arvestades asjaolu, et edasilükatud mäng ei tohi segada kummagi osapoole järgmiste voorude kohtumiste toimumisaegu. Sihilikult mängugraafikuga viivitav või graafikut eirav meeskond eemaldatakse turniirilt, võistkonna osalustasu tagastamisele ei kuulu.

Mängu protokoll tuleb edastada skanneeritult aadressile See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud., faxile 6690933 või posti teel aadressile Mustamäe tee 143-7, 12918 Tallinn. Skanneeritud või faxitud mänguprotokoll tuleb saata hiljemalt 2 päeva jooksul peale mängu toimumist, posti teel hiljemalt 5 päeva jooksul.

NB! Tulemus kantakse turniiritabelisse peale mänguprotokolli saabumist. Mängijate statistika arvutatakse ja sisestatakse peale protokolli saatmist korraldajate poolt.

 

Mängijad

Võistkond omab õigust lisada oma meeskonda mängijaid kuni 30.11.2006, sealjuures ei tohi ühe võistkonna rivistuses olla registreeritud rohkem kui 20 mängijat. Registreeritud võistkondade koosseisud avaldatakse Kossuliiga koduleheküljel. Ühes mängus on lubatud kasutada maksimaalselt 12 mängijat.

Liigas osalemine on keelatud 2005/2006 ja 2006/2007 hooajal Meistriliigas osalenud ja osalevatel mängijatel. Piirangut rikkunud võistkond eemaldatakse turniirilt, võistkonna osalustasu tagastamisele ei kuulu.

Korraldajal on õigus mängus diskvalifitseeriva vea saanud mängija või füüsilise kakluse korraldanud mängija/võistkond turniirilt eemaldada. Mängijad ei tohi kanda esemeid, mis võivad vigastada või ohustada kaasmängijaid.

Kohtunikud

Mänguvoorus koduväljaku eelist omav võistkond kindlustab mängu läbiviimiseks väljaku, tasustab sekretariaadi ja ühe väljakukohtuniku. Teisena asetatud võistkond kindlustab ja tasustab teise väljakukohtuniku. Väljakukohtunikud peavad omama kehtivat EKLi kohtunikulitsentsi. Kohtuniku puudumisel on vastasvõistkonnal õigus mängust keelduda ja ilma kohtunikuta võistkonnale arvestatakse kaotus 0 : 20. Prioriteediks on kohtumise toimumine.

Väljak

Osalevatel meeskondadel peab olemas võimalus pidada kodumänge Tallinnas või mitte kaugemal kui 30 km Tallinnast. Väljak peab olema normaalmõõtmetega, st otsajoonega paralleelselt peab olema võimalik sooritada 3-punkti viset. Elektroonilise tabloo ja 24-sekundi tabloo olemasolu on soovituslik. Kohustuslik on omada mängul vähemalt lauatablood.

Lisainfo

Tallinna Kossuliiga omab õigust muuta kehtivat turniirisüsteemi, kui turniiril osalev võistkond omab võlgnevusi korraldajate ees. Õigeaegselt tasumata turniiri osavõtumaks toob kaasa automaatse eemaldamise turniirilt. Vastavatest muudatustest teavitatakse kõiki kirjalikult, eesmärgina tagada põhiturniiri alagruppidse võrdne võistkondade arv. Korraldajal on õigus eemaldada turniirilt kahte 0:20 skoori omav meeskond. Kossuliiga ei vastuta turniiril mängijate tervisliku seisundi ning vigastuste eest. Tallinna Kossuliiga korraldaja lahendab kõik juhendis määratlemata küsimused ja võimalikud vaidlused. Infopäringud, täpsustused ja kaebused tuleb esitada kirjalikult aadressile See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.